بالاخره بعد از سه سال عینک های واقعیت افزوده MagicLeap رونمایی شدند. در حالی که بیش از ۳ سال است منتظریم تا محصول نهایی این استارتاپ آمریکایی را مشاهده کنیم و بار ها این پروژه به خاطر محدودیت های فناوری به تاخیر خورده بود بالاخره AR goggles این شرکت رونمایی شدند. قرار بود کیت توسعه دهندگان  این محصول در سال ۲۰۱۵ عرضه شود اما به دفعات شاهد تاخیر این پروژه بودیم. تا در نهایت تصاویر این پلتفرم واقعیت افزوده منتشر شد.

در حال حاضر نیز از قیمت و تاریخ عرضه دقیق Magic Leap One با خبر نیستیم اما بالاخره دیدن تصاویر یک پلتفرم جدید واقعیت افزوده نیز خالی از لطف نیست.

بر اساس  اعلام صورت گرفته قدرت این عینک واقعیت افزوده  به اندازه گیمینگ  پی سی ها و مک بوک پرو خواهد بود. این پلتفرم که شباهت هایی نیز به Microsoft Hololen دارد دارای ۶ دوربین است که و میکروفون داخلی است. و نوعی از فناوری یادگیری ماشین نیز برای آن طراحی شده است.

مجیک لیپ
Magic Leap

 

نکته جالب در طراحی MagicLeap این است که پردازش های سیستم توسط کامپیوتر کوچکی که بر کفل کاربر نصب می شود صورت می گیرد( Hip Mounted) که به آن نام  Lightpack  داده شده است.

همچنین این سیستم دارای یک کنترل دستی مجهز به ماژول های تشخیص نیرو و لمس می باشد که کنترلی روان در محیط AR را امکان پذیر می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *