در حالی که اپل  در دنیای واقعیت های کامپیوتری تمرکز خود را بر روی واقعیت افزوده گذاشته است و شرکت های بازی سازی بزرگ به دنبال واقعیت مجازی هستند. مایکروسافت به واقعیت ترکیبی امید دارد. البته شاید هم هدف مایکروسافت از استفاده از واژه واقعیت ترکیبی ایجاد تمایز در کارزار های تبلیغاتی باشد تا از فشار رقبا بر خود کم کند. واقعیت ترکیبی یا Mixed Reality  ترکیبی از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. چیزی که به طور طبیعی در واقعیت افزوده ممکن است با آن مواجه شوید.به هر حال هدست های ویندوزی  توسط شرکت های همکار مایکروسافت با قیمت پایه ۲۹۹ دلار در مهر ماه سال جاری عرضه خواهند شد.

در حال حاضر شرکت های Lenovo ، Dell ، Acer، Asus و HP هدست های خود را معرفی کرده اند و حتی دو شرکت HP و Acer پیش فروش هدست های واقعیت ترکیبی خود را شروع کرده اند.مایکروسافت می خواهد هدست های واقعیت مجازی ویندوز ۱۰ تا آذر ۱۳۹۶ رسما وارد بازار شوند.

تلاش شده است که این هدست ها ضمن قیمت پایه پایین ، وضوح بالایی نیز داشته باشند تا مایکروسافت بتواند تبدیل به پلتفرم اول واقعیت مجازی یه به قول خودش واقعیت ترکیبی شود.

نبرد واقعیت های کامپیوتری هر روز وارد فاز تازه ای می شود ، گوگل ، اپل ، مایکروسافت ، فیس بوک و شرکت های بزرگ دیگر آینده را در واقعیت های کامپیوتری می بینند. به نظر شما چه کسی خواهد توانست این  آینده را رهبری کند.

چالشی که وجود دارد این است که فناوری های لازم برای ارائه تجربه ای که بتواند فرد را در واقعیت مجازی غرق کند به اندازه کافی پیشرفت نکرده اند یا هنوز گران هستند. موضوع دیگر سلامتی کاربران هنگام کار با این سیستم هاست که هنوز تردید های جدی نسبت به آن وجود دارد. برای مثال سونی رسما اعلام کرده که هدست واقعیت مجازی پلی استیشن برای افراد زیر ۱۲ سال مناسب نیست و به چشمان آن ها آسیب می رساند.-

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *