چرا باید درباره ی نورومارکتینگ پژوهش  کنیم؟

برند هایی که بودجه ی زیادی صرف کمپین های تبلیغاتی می کنند٬ باید مطمئن شوند که پول آنها هدر نمی رود.این نکته را که در نظر داشته باشیم خیلی از هزینه های پژوهشی منطقی می شوند.

می شود بعضی کمپین های تبلیغاتی را به افزایش درآمد شرکت ارتباط داد٬ ولی گفتن این که کدام کمپین اثر بیشتری داشته و چگونه می توان آن را بهبود بخشید سخت است. گروه های متمرکز( Focus Group) راه متداولی برای ارزیابی مؤثر بودن یک آگهی تبلیغاتی٬ محصول٬ یا دیگر تجربه ی مشتری است. با این حال٬ گروه های متمرکز بر گزارش های شرکت کننده ها تکیه می کند که اغلب دقیق نیست و متآثر از ایده ها و تعصب های شرکت کننده از تجربه هایی است که فکر می کند باید داشته باشد. پژوهشگران نورومارکتینگ (Neuromarketing) معتقد هستند که تصمیمات مشتریان در کسری از ثانیه گرفته می شود٬‌ و بسیاری از این تصمیم گیری ها به صورت ناخود آگاه انجام می شوند. یعنی نظرسنجی ها و پرسشنامه ها نیز نمی توانند آن قدر هم قابل اعتماد باشند.

علاوه بر این آنها اعتقاد دارند که تصمیمات مشتریان را احساسات هدایت می کنند تا مقایسه ی دقیق کارایی و تفاوت های محصولات. آنها بیشتر بر اساس اینکه یک آگهی تبلیغاتی یا محصول چه حسی به آنها می دهد عمل می کنند.

 –

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *