واقعیت افزوده در بازی های ویدیویی

کمپانی های بازی های ویدیویی به سرعت در حال حرکت به سمت استفاده از واقعیت افزوده هستند. کمپانی Total Immersion نرم افزاری ایجاد کرده که واقعیت افزوده را روی کارتهای بیس بال اجرا می کند. برای استفاده از آن می توان به سادگی پس از دانلود نرم افزار و با استفاده از یک وب کم و کارتهای بیس بال، با آن کار کرد. این نرم افزار کارت را شناسایی می کند و سپس ویدیوی مربوط به آن را نمایش میدهد. با تکان دادن کارت در دست و شکل سه بعدی در صفخه نمایش، حرکاتی مانند گرفتن توپ را انجام می دهد.

تلاش های Total Immersion به تازگی آغاز شده است. در سال های آینده شاهد بازی هایی خواهیم بود که از تکنولوژی واقعیت افزوده استفاده می کنند.

دموی بسیاری از بازی های دارای این قابلیت، هم اکنون تولید شده است. برای مثال بازی”human Pac-Man” به کاربران اجازه می دهد تا یکدیگر را در دنیای واقعی، تعقیب کنند.

اکنون که برخی از کاربردهای جاری و پیشرفته بسیاری از واقعیت افزوده را ایجاد کرده ایم، بیایید نگاهی به محدودیت های تکنولوژی و آنچه که در آینده خواهیم دید، بیاندازیم. توجه اپل به واقعیت افزوده و ایجاد بزرگترین پلتفرم واقعیت افزوده از طریق ARKIT احتمالا منجر به این خواهد شد که ما در چند سال آینده به دفعات از اصطلاح « AR Gaming» در هنگام توصیف تجارب خود در دنیای بازی های ویدیویی استفاده کنیم.

لینک منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *